Proje Hakkında

  • Denizli genelinde bulunan yaklaşık 1000 servis aracına, araç içi güvenlik kameralarının görüntü kaydını ve uydu üzerinden araç takibi yapabilen mobil kayıt cihazları takıldı. Ayrıca bütün bu araçların istenilen noktalardan takip edilmesini sağlayan özel bir araç takip sistemi geliştirildi. Bu sistem, tüm araçlar ile ilgili izleme ve raporlama yapılmasını sağlayan bir denetim sistemi olarak geliştirildi.

    Bunlara ek olarak, tüm okul servis araçlarına takılan Acil Durum Butonu uygulaması ile, toplu taşıma araçlarında kaza, gasp, hırsızlık, acil sağlık sorunları gibi olay sinyallerinin, 7/24 365 Alarm Merkezinden takip edilerek ilgili birimler tarafından müdahale edilmesi sağlandı.

  • Proje kapsamında geliştirilen “Okul Yolu Projesi” uygulaması ile okul servisleri ile seyahat eden tüm öğrencilerin velilerine, çocuklarının durumunu cep telefonları üzerinden takip etme imkanı sağlandı. Geliştirilen ücretsiz “Okul Yolu” mobil uygulaması ile veliler, servisin yola çıktığı zamanı, çocuğunu almak üzere kaç dakika sonra bölgesine geleceğini ve okula varışıyla ilgili tüm bilgileri uygulama üzerinden takip edebilmektedir. Böylelikle çocukların soğuk hava şartlarında evin dışında servis beklemesi engellendi. Trafik kaynaklı gecikmelerin, çocukların güvenle okula veya okul sonrası evine ulaşması ile ilgili bilgilerin bu uygulama üzerinden anlık olarak takip edilmesi sağlandı.

İlgili Siteler: