Proje Hakkında

  • Teknoloji alanında yaptığı yatırımlarla Türkiye’ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir kameraları uygulamasıyla Denizli’yi dünyaya açıyor. Uygulamayla başta Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın muhteşem manzarası olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı milyonlarca liralık yatırım ve Denizli’nin önemli noktaları 24 saat internetten izlenebiliyor.

    Denizli’nin 9 önemli noktasını www.denizli.bel.tr üzerinden yüksek görüntü kalitesiyle yayına açıldı. Daha önce düşük kaliteleri olarak 5 noktada yayın yapan uygulamada kamera sayısı yüksek çözünürlü olarak 9’a çıkartılırken, www.denizli.bel.tr adresinde bulunan “Şehir kameraları” linkinden Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı milyonlarca liralık yatırım ile Denizli’nin önemli noktalarına 24 saat ulaşılabiliyor. Bu kapsamda 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı (2), Laodikya Antik Kenti, Adalet Parkı, Çamlık Parkı, İncilipınar Parkı, Teleferik ve Bağbaşı Yaylası (2) ve Üçgen Meydanı olmak üzere 9 noktada bulunan kameralar kentin güzelliklerini gözler önüne seriyor.

    Mobil cihazlardan da takip ediliyor


    Uygulama, www.denizli.bel.tr adresinde bulunan “Şehir kameraları” bölümünde, bilgisayar, android ve ios uygulamalarına sahip mobil cihazlar üzerinden de takip edilebilecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, önümüzdeki dönemde şehir kameralarının sayısını artırarak uygulamaya Denizli’nin farklı noktalarını da dahil edecek.

Projenin Sağladığı Faydalar:


İlgili Siteler: